Girdev Yaylası Kampı

Girdev Yaylası Kampı, 19-22 Mayis 2016 tarihinde Girdev Yaylası’nda kamp yapacağımız için hazırlandık. Yamaha Tenere Türkiye Motosiklet Grubu ile 50-60 motosikletçi arkadaşla yapmayı düşündüğümüz bir macera kampı olacaktı.

28 Mayıs 2016 / 1 Yorum /tarafından / içinde
Hangi Çadırı Almalıyım?

Çadır alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Hangi çadırı almalıyım? Kendiniz için en doğru çadırı satın alabilmek için bu soruları mutlaka sormuşsunuzdur. Doğru çadır seçimi için temelde 3 ana soruya cevap vermeniz gerekir. Çadırı ne için kullanacaksınız, kaç kişi kullanacaksınız ve bütçeniz ne kadar? Aşağıdaki yazımızda bu sorulara cevap aradık. Bunların yanında çadır alırken dikkat edilmesi gereken noktalar ve yanlış çadır alınırsa karşılaşılabilecek sorunlar hakkında küçük bazı noktaları belirttik. Doğru çadırı seçebilmenize yardımcı olacağını umuyoruz. Buyrun.

3 Mart 2016 / tarafından / içinde
Niğde Aladağlar Kampı

Niğde Aladağlar Kampı. Bir dağa tırmanmanın bahanesi, herkese göre değişebilir. Kimileri özgürlüğün peşindedir kimi kendini görebilmenin, kimi de güzel fotoğraflar çekebilmenin. Kimileri içinse dağların hiçbir önemi yoktur. Hatta doğanın bile….

15 Şubat 2016 / tarafından / içinde
İglo Nedir? Nasıl Yapılır?

İglo eskimoların hayatlarını idame ettirmek ve avlanma amaçlı geçici olarak yaşadığı sıkıştırılmış kardan yapılan çadır, ev anlamına gelir.

Eskimolar kış aylarında sıkıştırılmış kar kürtününden iglo yaparak hayatlarını sürseler de yaz aylarını, hayvan derisi çadırlarda veya taş, çamur ve ağaçtan yapılan barınaklarda geçirirler. Wikipedi öyle diyo. Özgür ansiklopedi ya hani 🙂

4 Şubat 2016 / tarafından / içinde
1 Haftalık Kamp Vücut Saatini Nasıl Dengeliyor?

Elektrik ışığını daha çok kullanmamız ve doğal ışığa daha az maruz kalmamız, çağımız insanlarının doğal günlük döngülerinden (sirkadyan ritimlerinden) veya uyku düzenlerinden uzaklaşmasına ve uyku kalitelerinin düşmesine neden olmaktadır. Current Biology’de yayınlanan çalışmanın bulgularına göre insan vücudunun biyolojik saati, imkân bulduğunda, doğal yaz ortası aydınlık-karanlık döngüsüne eşzamanlı hâle gelir. Çalışmanın yapıldığı ABD’deki Colorado’da yaz ortası aydınlık-karanlık döngüsü, 24 saatlik bir sürede 14 saat 40 dakika aydınlık ve 9 saat 20 dakika karanlıktan oluşur. Günbatımından sonra elektrik ışığı kullanımı uykunun geç saatlere planlanmasına yol açar ki bu, doğal günlük döngüleri bozar ve kendimizi bitkin hissetmemize neden olur.

28 Ocak 2016 / 1 Yorum /tarafından / içinde
Eğriova Yaylası Kampı

Takipçilerimizden Canan Aktaş ve eşi Ankara’nın Beypazarı ilçesine bağlı Karaşar Beldesi’nin 25 km kuzeybatısında bulunan Eğriova Yaylası’nda kampa gitmişler ve gerçekleştirmiş oldukları etkinliği bir gezi yazısı şeklinde bizimle paylaştılar.

9 Ocak 2016 / tarafından / içinde
Christopher McCandless Kimdir?

Christopher McCandless adını duydunuz mu? Eğer duymadıysanız kendisiyle tanışma vakti geldi. Amerikalı bir gezgin olan McCandless bir çoğumuzun aklına gelen “her şeyi bırakıp tamamen doğada yaşama” düşüncesiyle ailesini, arkadaşlarını, okulunu, babasının yeni aldığı arabasını, kredi kartlarını, paralarını kısacası her şeyi geride bırakarak doğaya çıkmıştır.

20 Aralık 2015 / tarafından / içinde
Merhaba…

Topraktan geldik, toprağa gidiyoruz.

Arada geçen zamanı neden toprakta, açık havada geçirmeyelim diyenlerin olduğu Kamping Türkiye ailesine katılmak, sadece okuyucu/izleyici olma dürtüsünün önüne geçerek beni bugüne getirdi.

11 Aralık 2015 / tarafından / içinde
Size En Yakın Kamp Alanı Nerede?

Sitemizin özelliklerinden biri de bulunmuş olduğunuz konuma göre size en yakın kamp alanını gösteriyor olması. Bu özelliğin nasıl kullanılacağını bir videoyla anlattık.

27 Eylül 2015 / tarafından / içinde