Denetim Birimi Nedir?

Denetim birimi Kamping Türkiye takipçileri arasından tamamen gönüllülük esasına göre seçilen kişilerin kendi belirledikleri tesis veya tesislerle ortak çalışarak her yıl belli kriterlere göre denetlemesini yapan birimdir.

Denetim Birimiyle Amaçlanan Nedir?
  • Denetim Birimi’nin en temel amacı ülkemizdeki kamp noktalarının hizmet standartlarını yükseltmektir.
  • Bu çerçevede tesislerle devamlı iletişim halinde olup, müşterilerden gelen şikayet, eleştiri, beğeni ve önerileri işletmelerle paylaşarak tesislerin hizmet sunumlarının kalitesini artırmayı hedefliyoruz.
  • Hizmetlerini geliştirmiş, hizmetleri tam olarak belli olmayan, çalışması durmuş, el değiştirmiş, vb tesisler hakkında güncel bilgileri oluşturarak tesisin mevcut durumunun sitemizde yer almasını sağlamayı hedefliyoruz.
  • Kampçılar için kamp tesisine gelen kampçının beklentilerinin altında kalması, kamp tesisi için (beklentileri yüksek konuklar nedeni ile) tesisin hak etmediği olumsuz eleştirilere engel olmak, kamp yerinin kişinin beklentilerini karşılamaması ise kampçı için olumsuz bir durum oluşturmaktadır. Bu nedenle Kamping Türkiye olarak sorumluluk alıp bir kamp tesisinin veya kampçının olumsuzluklarla karşı karşıya kalmasını engellemeyi amaçlıyoruz.
Denetim Biriminin Yaptırım Gücü Var Mıdır?

Denetim Birimi’nin tesislere hiç bir yasal yaptırım gücü yoktur. Bununla birlikte yerli ve yabancı kampçıların takip ettikleri bir oluşum olan Kamping Türkiye’nin değerlendirmesi tesisi ziyaret edecek kişiler üzerinde fikir verici olması bakımından önemlidir.

Kimler Denetmen Olabilir?

Ülkemizdeki kamp alanlarını gezen, iletişimi güçlü, sorumluluk bilinciyle hareket edebilen ve tesis yetkilileriyle uyumlu çalışabilecek olan 25 yaşından büyük kadın ve erkekler Kamping Türkiye denetmeni olabilirler.

Denetmen Olmak İstiyorum?

Denetmen olabilmek için mail adresimizden veya Facebook sayfamızdan bize ulaşıp kendinizle ilgili bir açıklama yazısı göndermeniz gerekmekte. Bununla birlikte yılda en az 1 kere ziyaret edebileceğiniz tesisi veya tesisleri bize bildirmeniz gerekmekte.

Sonrasında sizinle iletişime geçip gerekli şartları sağladığımızda Kamping Türkiye Denetmeni olabilirsiniz.