Nasıl Kamp Yeri Bulurum?

Kamping Türkiye'de Nasıl Kamp Yeri Bulurum?

Kamping Türkiye ülkemizdeki kamp noktalarının tanıtıldığı, kampçılıkla ilgili içeriklerin paylaşıldığı bir platformdur. Peki Kamping Türkiye’de nasıl kamp yeri bulabilirsiniz?

Aşağıda sitemizden kamp yeri bulabilmenin 3 farklı yöntemini anlattık. Buyrun.

1 - Ana Haritadan Kamp Yeri Bulma

Kamping Türkiye’nin ana haritası üzerinde gitmek istediğiniz bölge, il veya kamp noktasına yakınlaşıp haritada görünen noktalardan (doğal kamp alanı, kamping tesisi, bungalov) istediğinizi seçerek dilediğiniz kamp noktasını bulabilirsiniz.

Haritada gördüğünüz, kırmızı noktalar kamping tesislerini, yeşil noktalar doğal kamp alanlarını, turuncu noktalar bungalovları gösterir.

İlgili noktanın üstüne tıklayınca açılan bilgi kutusundan kamp noktası hakkında genel bilgileri öğrenebilir, açılan pencerede kamp noktasının ismine tıklayınca kamp yerinin detaylarını görebilirsiniz.

Haritadaki içinde sayı olan daireler o civarda bulunan kamp sayısını gösterir. Haritaya yakınlaştıkça içerisindeki noktalar haritada görünmeye başlar ve bu sayı azalır.

Arama kısmında bulunan “çark” simgesine tıklayarak ana haritayı uydu haritası, yol haritası, hibrit mod ve arazi haritası moduna getirebilirsiniz.

Sitemizin genel tanıtımı için hazırladığımız videodan ana haritadan kamp yeri bulma kısmını anlattığımız videomuzu aşağıdan izleyebilirsiniz.

2 - Arama Kısmından Kamp Yeri Bulma

Sitemizdeki arama kısmından tesis adına göre, kategoriye göre ve illere göre kamp yeri bulabilirsiniz.

  • Tesis adıyla ararken tesisin adının tümünü yazmanız gerekmez. Anahtar kelimeleri yazdığınızda sistem o anahtar kelimeyle uyumlu sonuçları otomatik tarar ve sonuçları size gösterir. (Ör: “altın” yazarsanız Altın Camp, Altınkum Camping, Ihlamurlar Altında Ayder Camping’i bulur.)
  • Kategori kısmından dilediğiniz kategoriyi seçip arama yaptığınızda harita üzerinde o kategoriye ait kamp noktalarını görebilirsiniz.
  • İller kısmından da dilediğiniz ili seçerek o ilde bulunan kamp noktalarını görebilirsiniz.

Sitemizin genel tanıtımı için hazırladığımız videodan arama kısmından kamp yeri bulmayı anlattığımız videomuzu aşağıdan izleyebilirsiniz.

3 - Bana En Yakın Kamp Alanını Göster

Arama kısmında bulunan “Konum giriniz” kısmının sağ tarafında mavi işaretlenmiş “Konumumu Bul” butonuna bastığınızda Kamping Türkiye sizin konumuzu algılar ve görselde turuncu işaretlenmiş alandaki mesafe içerisinde bulunan size en yakın kamp alanını gösterir. Tabi bunun için telefonunuzdaki Konum özelliği açık olmalı.

Ayrıca “Konum giriniz” kısmına kamp noktası aradığınız yeri yazıp arama yaparak o noktada veya o noktaya yakın bir kamp yeri olup olmadığını görebilirsiniz. Buraya ilinizi, ilçenizi, mahallenizi hatta köyünüzü bile yazabilirsiniz.

Size en yakın kamp alanını nasıl bulacağınızı anlattığımız videomuzu aşağıdan izleyebilirsiniz.