Yayınlandı 17 Ağustos 2015 / 11968

Tesis Hakkında
Azmakbaşı Camping’e giderken Gökova Körfezi kıyısında ve Muğla merkez ilçeye bağlı Sarnıç köyü sınırları içinde kalan bu güzel koyumuz, Cennet’in yeryüzü şubesi gibidir. Akbük koyuna halen kara yoluyla, hem Yerkesik beldesi üzerinden, hem de Ula- Akyaka beldesinden ve Milas- Ören beldesinden de gidilebilmektedir. Gökova’nın en güzel koylarından Akbük Koyu, birinci derece doğal koruma alanı. Sit alanı olmadan önce yapılan bir kaç ev dışında hiçbir beton yapı bulunmuyor. Arabayla ya da deniz yoluyla bu koya ulaşım sağlanabiliyor. Koyu gördüğünüzde aşağı doğru inerken muhteşem manzarasıyla size selam veriyor AKBÜK. O manzarayı gören insan yerinde duramıyor, yukarıdan gördüğü bu güzelliğin içine bir an önce dahil olmak istiyor.

Alatepe’nin çam ağaçları arasından aşağıya kıvrılan yolundan Akbük’e vardığımda kendinizi bir rüya aleminin içinde hissediyorsunuz. Yeşilin arasına adeta sızıvermiş tertemiz denizi göz kamaştırıyor. Plajının taşlı olması ise hiç rahatsız etmiyor. Dilerseniz koyun diğer tarafındaki kumsal kısımdada denize girebiliyorsunuz .Plaj kenarında sıralanmış ağaçlar doğal şemsiye görevi görüyorlar. Dağın eteğindeki azmak küçük bir dere oluşturarak denize dökülüyor. Plajın ötesindeki sazlıkların arasından sevimli ama kabadayı bir kaz sürüsü hiçbir şeye aldırmadan denize doğru yürüyorlar. Hafif esen melteme yüzlerini dönüp sanki dini bir ritüeli yerine getirirmişcesine huzur içinde öylece duruyorlar. Sanki denize ve güneşe şükranlarını sunuyorlar.

Kaz sürüsünüz görür görmez, azmağın denize birleştiği noktadan kafanızı sağa doğru, azmağın bitiş noktasına çevirin. Yolu takip ettiğinizde gölün kenarında, okaliptüs ağaçlarının içinde kaybolan köyümüzü görür görmez sadece içeri girin ve kapının ardından geriye doğru çevrenize bir bakın. Beşiğe yatın ve soğuk birşeyler içerken atmosferin tadını çıkartın. Doğanın ritüelitesinin sizi büyülemesine izin verin. Bu size tatil planınızda ufak bir değişiklik yapmanıza yetecektir. Göl ve deniz manzarasını beraber barındıran kamp yerimizde, okaliptüs ağaçlarının gölgesi altında CAMPİNG’in yanı sıra SU,WC, DUŞ, İNTERNET, CAFE gibi tüm olanakları bünyesinde barındırıyor. Akbük’te doğa ve deniz o kadar güzel ki, günebirlik burada vakit geçirmek insana hiç yetmiyor. Denizine doyamıyorsunuz. Birkaç gün kampta kalıp Akbük’ün keyfine tamamıyle varın.

UNUTMAYIN! AZMAKBAŞI CAMPİNG’i SİZ HAYAL EDİN, BİZ GERÇEKLEŞTİRELİM …

Biz Kimiz?

Azmakbaşı Camping, efsanelere konu olmuş Karia ve Keramos Antik Kentleri civarında, Türkiye’nin en güzel koyları arasında olan Akbük’te , gölün kenarında , yaklaşık 6000 m2 alana kurulmuş ülkemizin dünyada giderek yaygınlaşan, ekolojik köy konseptini yaşatmaya çalışan, ender campinglerden biridir.

2010 yılında eski köy evimizi tadilat fikriyle yola çıktığımızdan bu yana; ekolojik tarım, eko-hayvancılık, solar sistem ile kendi temiz enerjimizi üretme gibi pek çok alanda yatırım faaliyetlerine devam etmektedir. 50 yataklı tesisimizde bungalov, çadırımızın yanı sıra dışarıdan kendi çadır ve karavanlarıyla gelen müşterilerimize de camping olanağı sunmaktadır.

Şehir yaşantısının kalabalığı ve kısır döngüsünden sıkıldıysanız, gittiğiniz her şey dahil adı altında büyük hantal tatil köyleri artık size bir anlam ifade etmiyorsa, yıldızların altında uyumayı, dalgaların sesini, kamp ateşinin çıtırtılarını dinlemeyi, muhabbeti, ağız dolusu gülmeyi, gerçek tohumlardan ve kendi hayvanlarımızdan ürettiğimiz yemekleri tatmayı istiyorsanız, bildiğiniz tüm tatil konseptlerini unutun. Çünkü burası tam size göre …

Ailemiz

  • Kamp Sahibi: Memduh ÖZGÜN Mali Tahlil Uzmanı (İş Bankası Emeklisi)
  • Dilek ÖZGÜN Kimya Mühendisi
  • Serdar ÖZGÜN Gıda Mühendisi
  • Gizem ÖZGÜN Öğrenci

Amacımız

Tıpkı 3000 yıl öncesi gibi, ellerimizle ektiğimiz, genetiğiyle oynanmamış, tohumları yetiştirip mahsüllerini toplayarak ve kendi emeğimizle büyüttüğümüz hayvanların eti, sütü ve yumurtasını bunlarla harmanlayarak ürettiğimiz sağlıklı ürünleri sizlere sunmak, sığındığımız doğa ananın hiçbir dalına zarar vermeden, onun ritüelliğini paylaşarak rahat, huzurlu bir tatil geçirmeniz bizlerin en büyük mutluluğu ve amacıdır.

Doğal sit alanında kalan koyumuzun, tüm güzelliklerini maceraperest gezginlerle beraber yaşamak, onlardan ilham alarak bu bakir güzelliğimizi daha da çeşitlendirmek tarifi olmayan bir paylaşım duygusunu beraberinde getiriyor.

Haydi gezginler,gelin bu mutluluğu beraber yaşayalım.

Konaklama

BungalovKöyümüzde ikisi 18 m2 (Max 3 kişilik) ve dördü 25 m2 (Max 4 kişilik) olan toplamda altı adet bungalov’a sahiptir. İhtiyaca göre tüm evler single ve duble yatak düzenini alabilmektedir. Tüm bungalovlarda tuvalet&banyo, buzdolabı olmasının yanı sıra, 25m2 lik bungalovlarımızda mutfak da bulunmaktadır. Misafirlerimizin konforu düşünülerek tasarlanan bungalovlarımızda, “Çantanı al ve çık! “ konsepti ile hareket edilmiştir.

ÇadırKöyümüzde elbette kampçılığın vazgeçilmezi çadır konaklaması da mümkün. İster kendi çadırlarınızla, ister bizden kiralayarak bu leziz atmosferin keyfini çıkarabilirsiniz.2 tip çadırımız olmakla beraber standart çadırlarımız (Max 4 kişilik), Yörük Çadırlarımız (Max 2 kişiliktir). Konaklama sürecinde her iki şekilde de ücretsiz olarak WIFI,WC&DUŞ,MUTFAK,ELEKTİRİK (elektirikli ocak,klima v.b. yüksek akım çeken cihazlar hariç) yararlanabilirsiniz. Asırlık Okalüptüslerin gölgesinde muazzam bir tatil sizi bekliyor …

KaravanEski bir karavancı olan, yurt içi ve yurt dışında birçok yere seyahat edip, gezip, gören ailemiz, ülkemizde kamping bulamayan karavancı dostlarımıza muazzam bir imkan sunmaktadır. Köyümüzde karavancıların birçok çilesini göz ardı etmeden, onların tam istediği bir rüya tatili, dostlarımızın beğenisine sunmuştur. Aynı yat limanlarındaki düzenekle eşdeğer şekilde, elektirik&su istasyonları, pis su bağlantıları ile birlikte, gölgelik bölgelerde konaklayabilecekleri bir alan sunan köyümüz, dostlarımızın UKF üyesi olması durumunda bazı avantajları da sevgili misafirlerimizin beğenisine sunmuştur. “Burada her şey çok güzel, gerçek tatilin tadına varın ve doyasıya huzurun keyfine bakın”

Şimdiden Hepinize İyi Tatiller ….

İletişim Bilgileri
Adres : Akyaka, Ula, Muğla / TÜRKİYE
Web: www.azmakbasicamping.com
GSM: +90 543 207 83 66
GSM: +90 532 615 36 96
Telefon : +90 252 529 12 21

(Akıllı telefonunuzdan numaralara tıklayarak doğrudan arama yapabilirsiniz.)

GPS Koordinatları
1) 37°01’58.7″N 28°05’45.2″E
2) 37.032981, 28.095893
(Koordinatlara tıklayarak kamp noktasının konumunu haritada görebilir, yol haritası çıkarabilirsiniz.)

————–

* Eksik ya da yanlış bilgi olduğunu mu düşünüyorsunuz? İletişim kanallarımızdan bize bildirerek düzeltmemize yardımcı olun.
* Kamp noktasına gitmeden önce tesisle iletişime geçerek tesis hakkında bilgi almanızı öneririz.
Özellikler
Akarsu Kenarı
Atık Su
Baraj Kenarı
Bulaşıkhane
Bungalov Evler
Çadır Kamp Yeri
Çadır Kiralama
Çadıra Elektrik
Çamaşırhane
Çimen Çadır Zemini
Deniz Kenarı
Evcil Hayvan
Gece Güvenlik
Göl Kenarı
Havuz
İçme Suyu
Kablo Tv
Kafeterya
Kamp Ateşi
Karavan Kamp Yeri
Karavan Kiralama
Karavana Elektrik
Mangal Yakılabilir
Market
Orman İçi
Otopark
Oyun Parkı
Restorant
Sezonda Açık
Sıcak Duş
Soğuk Duş
Toprak Çadır Zemini
Tüm Yıl Açık
Uydu Tv
WC
Wi-Fi
Değerlendirmeler
There are no reviews yet, why not be the first?
Görüş Belirt
Değerlendirme için yapmış olmalısınız.

Bir Cevap Yazın

Related Listings