Yayınlandı 22 Ağustos 2015 / 6376

Bu nokta Çatalca’nın Karacaköy Mahallesine bağlı Evcik Plajı. Kamp alanı İstanbul’a çok uzak olmamasına rağmen pek bilinmiyormuş. Kamp yerinde ayrıca tarihi Anastasios Surları ve tarihi bir kilise de varmış.

(Surlar hakkında kısa bir bilgi de verelim. Milattan sonra 507-511 yılları arasında Doğu Roma İmparatoru I. Anastasius tarafından yaptırılan bu savunma surları kuzeyden gelen Barbarlar, İskitler ve Ostrogotların istila ve saldırılarını engellemek için bir ucu Karadeniz Karacaköy’de diğer ucu güneyde Silivride olacak şekilde yapılmış. Minik bir Çin Seddi diyebiliriz. Meraklılarına duyurulur.)

Kamp alanına ulaşımı takipçimiz “Karacaköy’ün içinden geçiyosunuz Yalıköy’e gider gibi hemen bir km sonra mavi bi demir köprü var ordan içeri giriyosunuz zaten sol tarafta surlar başlıyo güzel asfalt bi yol direk deniz kenarına iniyor” şeklinde tarif etti.

Kamp Noktasının Koordinatları
1) 41°26’58.6″N 28°23’01.0″E
2) 41.449611, 28.383611

Gönderen: Taner VATANSEVER

————–

* Eksik ya da yanlış bilgi olduğunu mu düşünüyorsunuz? İletişim kanallarımızdan bize bildirerek düzeltmemize yardımcı olun.
* Kamp noktasına gitmeden önce tesisle iletişime geçerek tesis hakkında bilgi almanızı öneririz.
Özellikler
Akarsu Kenarı
Atık Su
Baraj Kenarı
Bulaşıkhane
Bungalov Evler
Çadır Kamp Yeri
Çadır Kiralama
Çadıra Elektrik
Çamaşırhane
Çimen Çadır Zemini
Deniz Kenarı
Evcil Hayvan
Gece Güvenlik
Göl Kenarı
Havuz
İçme Suyu
Kablo Tv
Kafeterya
Kamp Ateşi
Karavan Kamp Yeri
Karavan Kiralama
Karavana Elektrik
Mangal Yakılabilir
Market
Orman İçi
Otopark
Oyun Parkı
Restorant
Sezonda Açık
Sıcak Duş
Soğuk Duş
Toprak Çadır Zemini
Tüm Yıl Açık
Uydu Tv
WC
Wi-Fi
Değerlendirmeler
There are no reviews yet, why not be the first?
Görüş Belirt
Değerlendirme için yapmış olmalısınız.
 • wolflamp diyor ki:

  ücretsiz mi acil cevap verin lüften ? ve herkesin gittiği güzel bir yer mi özellikle ücretsiz mi ?

  • yolgezerr diyor ki:

   Sayın Doğa Dostu iyi günler, öncelikle Kamping Türkiye’ye göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.
   Acil Cevap veremediğimiz için kusura bakmayınız. Acil cevap istenen durumlarda https://www.facebook.com/KampingTurkiye sayfamıza veya e-pota adresimize mesaj atabilirsiniz.
   Doğal kamp alanının sizin gibi doğa ve kamp severler tarafından ziyaret edilebilmesi için paylaştığınız, kamusal (orman, mera, milli park vb..) alanlardır. Dolayısı ile bahsetmiş olduğunuz alan ÜCRETSİZDİR. Buralardaki kamp yerlerinde kamp yapanız kendi insiyatifinizdedir, güvenlik, doğal olaylardan (sel, toprak kayması vb…) ve doğadaki hayvanlardan kaynaklanan durumlar (allerjik durumlar, yılan sokması, köpek ısırması vb…) ile ilgili Kamping Türkiye’nin hiçbir garantisi yoktur ve tamamen kamp yapan kişinin sorumluluğundadir.
   Bu alanlar ile ilgi olarak eksik veya güncel olmayan bilgileri tarafımıza bildirebilirsiniz.
   İlginiz için şimdiden teşekkür eder iyi kamplar dileriz.

   • wolflamp diyor ki:

    lakin ben şunu diyorum sahil kenarında yapıcaz kampımızı bizden başka yapan birileride var mı ? ve tehlikeli olurmu lüften korkutmayın güzel bir yere benziyo gitmek istiyoruz 😀

    • yolgezerr diyor ki:

     Bu kamp yeri (ve diğer doğal kamp alanları) kamusal (orman, mera, milli park vb..) alanlar olduğu için hiçbirşeyin garantisi yok, tehlikeli veya başka kişilerin olması durumu vb… belli değildir. Amacımız korkutmak değildir ancak kamçı arkadaşlar tarafından önerildiğinden genelde görece daha güvenli yerlerdir. Biz bir kitleye hitap ettiğimiz için bu durumları belirtmek zorundayız, burada telafuz ettiğimiz şeyler bu kamp yeri için değil tüm kamp yerleri için yaptığımız genellemedir. Daha önce kamp yaptıysanız bu tarz yerleri aşağı yukarı bilirsiniz ancak başka birileri olur mu? ( doluluk oranları 🙂 ) bilemeyiz. Sizi rahatlatmak için şunu söyleyebilirim bu alanlar kamçı arkadaşlar tarafından önerilmiştir, bu nedenle genelde görece daha güvenli yerlerdir.
     Zevkli ve iyi Kamplar dileriz

 • fb646667468841504 diyor ki:

  öncelikle merhaba ! Bu plajda Duş imkanı ve Wc imkanı varmı ?

  • yolgezerr diyor ki:

   Merhabalar, Editör olarak bu kamp alanında kamp yapmadığım için yeri bilmiyorum ancak” Doğal Kamp Alanları”nda herhangi bir tesis olmadığı için çevre köyle tarafından bir duş yapılmamış ise duş yoktur, en azından bu beklenti ile bu kamp alanına gitmeyin

Bir Cevap Yazın