Yayınlandı 20 Aralık 2015 / 8913

Kamp noktasını bize gönderen takipçimiz kamp yerini şu şekilde tarif etti:
“Magnesia Doğa Sevenler Grubu olarak 23-24 Mayıs 2015 tarihlerindeki Türkmen Şelalesi’nde gerçekleştirdiğimiz kampımıza dair gerek bölge gerekse kamp noktası hakkında bilgi paylaşımında bulunmak istiyorum.

Türkmen Şelalesi Manisa,Menemen ve Aliağa sınırlarının kesişme noktasında bulunmakta. Manisa’dan aracınızla kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Şelale adını şelaleye 2-3 km mesafede bulunan Manisa’ya bağlı Türkmen Köyü den alsa da Su uçtu şelalesi adıyla da anılmaktadır.
Köye kadar asfalt yol mevcut,köyden sonra toprak yoldan ilerlerken bir taş ocağı şantiyesinden geçiyorsunuz, zaman zaman şantiyenin bu yolu kapattığına da şahit olduk ancak araçları bırakacağınız yere yakın olduğu için endişe etmeye gerek yok.
Kamp noktasına araçları bıraktıktan sonra patikadan yürüyerek ulaşmak gerekmekte ancak bu zahmete katlanmak istemeyenler alternatif kamp noktası olarak işaretlediğim yerde de kamp kurabilirler. Büyük şelale ve küçük şelale olarak suyun döküldüğü iki nokta var. Büyük şelaleye erişim daha zahmetli olsa da buna değer bir manzarası var. İpli iniş için uygun olan nokta çevre illerden bir çok meraklının uğrak noktası.
Kamp noktasında içme suyu mevcut değil ne yazık ki ancak akarsudaki suyu çay ve kahve için kaynatarak tüketebiliyoruz, biz sıkıntı yaşamadık. Kamp ateşi için çevrede ve dere yatağında bol miktarda kurumuş dal parçası,odun mevcut. Kamp olmasa da en azından doğaseverlerin günübirlik ziyaret edip mutlaka görmesi gereken bir doğa harikası”

Kamp Noktasının Koordinatları
1) 38°44’07.3″N 27°09’21.4″E
2) 38.735352, 27.155935

Gönderen: Kadir Zengin

————–

* Eksik ya da yanlış bilgi olduğunu mu düşünüyorsunuz? İletişim kanallarımızdan bize bildirerek düzeltmemize yardımcı olun.
* Kamp noktasına gitmeden önce tesisle iletişime geçerek tesis hakkında bilgi almanızı öneririz.
Özellikler
Akarsu Kenarı
Atık Su
Baraj Kenarı
Bulaşıkhane
Bungalov Evler
Çadır Kamp Yeri
Çadır Kiralama
Çadıra Elektrik
Çamaşırhane
Çimen Çadır Zemini
Deniz Kenarı
Evcil Hayvan
Gece Güvenlik
Göl Kenarı
Havuz
İçme Suyu
Kablo Tv
Kafeterya
Kamp Ateşi
Karavan Kamp Yeri
Karavan Kiralama
Karavana Elektrik
Mangal Yakılabilir
Market
Orman İçi
Otopark
Oyun Parkı
Restorant
Sezonda Açık
Sıcak Duş
Soğuk Duş
Toprak Çadır Zemini
Tüm Yıl Açık
Uydu Tv
WC
Wi-Fi
Değerlendirmeler
There are no reviews yet, why not be the first?
Görüş Belirt
Değerlendirme için yapmış olmalısınız.

Bir Cevap Yazın